SEMINAR GREENERY
8 JUUNI 2024

Estonian Fashion Festivali seminar Greenery keskendub jätkusuutliku ja keskkonnasäästliku moe ning disaini temaatikale, et soodustada nii tarbijate, disainerite kui ka laiema üldsuse arengut keskkonnasäästlikkuse suunas.

Seminaril astuvad üles kohalikud ja rahvusvahelised ringmajanduse ja disaini eksperdid, jätkusuutlikud disainerid ning keskkonnasäästlikkusele pühendunud organisatsioonid. Lisaks informatiivsetele ettekannetele kutsutakse publikut kaasa mõtlema, kuidas teha kestlikumaid valikuid. Inspireerivaid kogemuslugusid jagavad ringmajandavad ettevõtjad.

Päeva esimeses pooles keskendutakse pigem probleemidele, miks on vaja muutust tarbimises, hoiakutes jne, ning päeva teises pooles pakutakse võimalikke lahendusi ja jagatakse positiivseid kogemuslugusid.


Toimumise kuupäev: 8 juuni 2024
Keel: eesti ja inglise keel
Asukoht: Eesti Rahva Muuseum, Hurda saal, Tartu, Eesti
Osalustasu: Tasuta
Registreerimine: Vajalik eelnev registreerumine SIIN 
Kontakt: Maili Kallaste maili@fashionfestival.ee


SEMINARI PROGRAMM

10.00 - 10.30 Kogunemine
10.30 - 10.35 Seminari avamine ja päevajuhi sissejuhatus - Anna Pihl ja Key Külaots
10.35 - 11.15 "The world is on fire but we´re still buying shoes" -   Alec Leach
11.15 - 11.45 "Miks on saanud moest ja rõivastest prügi probleem?" -  Kerli Kant Hvass
11.45 - 12.45  Impact Day paneelvestlus
// LÕUNAPAUS //
13.15 - 13.45  "A Tool for Change - a documentary about Sustainable Fashion" with Nanette Hogevorst introduction
13.45 - 14.00  "Moefestival, jätkusuutliku moekultuuri edendaja" -  Key Külaots
14.00 - 14.30  "Teadlik tarbimine algab minu kodusest riidekapist" -  Maire Milder
14.30 - 15.00  "Why Repair is the Next "Right Thing" in Fashion" -  Monika Haug
15.00 - 15.30  "Sustainable fashion practices in Norway" -  Hanne Eliassen & Helene Johansen
// SIRUTUSPAUS //
15.45 - 16.15 "Ära tarbi sitta!" -  Anna Viik
16.15 - 16.20 Lõpusõnad

SEMINARIL ESINEJAD

ANNA PIHL
Anna Pihl on Eesti Televisiooni ajakirjanik, kes on üks arutelusaate “Impulss” juhte. Lisaks veab ta autorisaadet “Sinu uus sugulane”. Roheteemadega on Anna aastate jooksul puutunud kokku enda tööd tehes. Tema isiklik kirg on otsida kaltsukatest või riideturgudelt vahvaid esemeid. Selle pisiku sai Anna külge Londonis ülikoolis õppides. Aga isegi ETV saadetes kannab Annab leide, mis stilist on taaskasutuspoodidest välja kaevanud. Näiteks on käiku läinud isegi kaltsukast ostetud lastele õmmeldud rätsepaülikond.




ALEC LEACH
Greenery peaesinejaks on raamatu „The World Is On Fire But We're Still Buying Shoes“ autor Alec Leach, kes kirjutab moest, jätkusuutlikkusest ja rohepesust. Teda on kajastatud ajakirjades New York Times, GQ, Harper's Bazaar ja Dazed ning ta on avaldanud arvamuslugusid ajakirjades Business of Fashion, i-D ja The Guardian.






KERLI KANT HVASS
Kerli Kant Hvass on jätkusuutliku äriinnovatsiooni ja ringmajanduse ekspert, kellel on üle 15 aasta rahvusvahelist kogemust moe-ja tekstiilisektorist. Ta omab doktorikraadi ringsete ärimudelite innovatsioonis CBS-st Taanis koostöös moekontserni BESTSELLER-ga ning on nõustanud ja arendanud mitmeid idufirmasid, ettevõtteid ja erinevaid tekstiilisektori algatusi Eestis, Põhjamaades ja globaalselt. Kerli on REVALUATE OÜ asutaja ja konsultant, Aalborgi Ülikooli (Taani) juures ringmajanduse nooremprofessor ja külalislektor EKA-s ja EBS-s. Kerli on publitseerinud töid rahvusvaheliselt ning tihti kõneleb moe ja ringmajanduse teemadel globaalselt. Ta töötab aktiivselt süsteemsete muudatuste nimel tekstiilitööstuses, et võidelda ületootmise ja ületarbimise vastu.


KEY KÜLAOTS
Key Külaots on Estonian Fashion Festivali juht ning jätkusuutliku rõivabrändi REDIS asutaja ja disainer. Moefestivali juhina on Key südameasjaks aidata muuta Eesti moekultuuri üha jätkusuutlikumaks ja disainereid ning tarbijaid teadlikumaks. Rõivabrändi REDIS lõi Key soovist, mitte ühtegi uut rõivast maailma juurde toota ning seetõttu kasutab ta ringluses olevaid materjale neid ümber disainides.  





MAIRE MILDER
Maire Milder on kliendikogemuse ekspert, kes pakub mitmekülgseid teenuseid kliendikogemuse koolituste, töötubade ja analüüside näol. Tema eesmärk on aidata ettevõtetel paremini mõista ja tugevdada oma pakutavat kliendikogemust erinevates keskkondades, rõhutades ruumi, teenuse, organisatsiooni ja töötajate mõju. Ta aitab analüüsida füüsilisi keskkondi ja tugevdada kontseptsioone. Teenuste fookuses on kliendikogemuse strateegia loomine, mis toetab kliendikeskset mõtteviisi ning arvestab teadliku tarbimise ja jätkusuutlike lahendustega. Maire usub, et tulemuslikud ja inspireerivad kogemused on võti nii klientide rahulolu suurendamisel kui ka ärikeskkonna ja ettevõtte arengu toetamisel.


MONIKA HAUG
Dr Monika Hauck on loovökonomist, ettevõtja, ühiskonnategelane ja avatud innovatsiooni uurija. Ta on Briti sotsiaalettevõtte "Fashion Revolution" suursaadik Düsseldorfis. Ta on moe jätkusuutlikkuse ja kaasava innovatsiooni platvormi change-room.org ning digitaalse moeparandusplatvormi Repair Rebels asutaja, mis on Saksamaa turul teerajaja ja kõrgelt tunnustatud lahendus.





HELENE JOHANSEN
Helene esimene töökoht oli müügivaldkonnas, kui ta oli vaid kolmteist aastat vana ja kogu selle aja on olnud tema kireks luua inimestes emotsioone toodetega, mida ta müüb, nii visuaalselt kui emotsionaalselt. Looduslähedane elamine Põhja-Norras inspireerib Helenet püüdlema innovatsiooni kasutavate keskkonnalahenduste poole. STUDIO EBN valmistab kotte ja aksessuaare, mille põhimaterjaliks on Norra kalakasvatusest pärit lõhe nahk - väärtuslik materjal, mis muidu ära visataks. 21 aastat peale tema esimest müügitehingut, on temas endiselt sama adrenaliin jata on tõeliselt uhke, et saab esindada STUDIO EBNi müügijuhina!



ANNA VIIK
Anna Viik on erialalt disainer, kes on tuntud oma rätsepaülikondade individuaaltellimuste, kui ka muudele rõivadisaini projektide poolest. Viigi signatuuriks on geomeetriline käekiri ja sisseehitatud detailid. Anna on õppinud Eesti Kunstiakadeemias moedisaini ja omandanud Inglismaal vahetusõpingutel meesterätsepa eriala. Tänu tugevale tehnilisele baasile ja laialdasele kogemusele erinevates moemajades tegeleb Anna paljude erinevate tekstiiliga seotud projektidega. Viik on asutanud Tallinnasse ringmajandus platvormi Stuudio 213 millel on eesti esimene avatud õmblusmasina park, juhib Pariisis asuva Julia Heuer moemaja eesti tootmist ja on Rakveres asuva AG Moodi õmblustööstuse omanik. Lisaks rätsepaülikondadele ja omanimelise brändi alt loodule, on Anna töötanud ka Eesti Draamateatris meesterätsepana, Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna ning juhendab Stuudio 213 õmblusklubisid.




2023 Greenery´l rääkisime:

  • Kui lihtsalt disainist enam ei piisa - Mariliis Alev, Eesti Disainikeskus
  • Fashion Revolution Estonia esitleb: Millal on disaineril õigus öelda, et on eetiline ja jätkusuutlik? Panelistid: Esme Kassak, Uuskasutuskekuse turundusjuht; Hanah Lahe, esimene kliimanoor; Aldo Järvsoo, moedisainer; Moderaator: Anet Adamson, Fashion Revolution Estonia koordinaator
  • Vähem on uus must -  Piret Mägi
  • KIU Kangatrüki Stuudio: Kangatrükk jätkusuutlikult - Age Luiga
  • Eesti Kunstiakadeemia esitleb: Disaineri roll ringmajandusele üleminekul - Panelistid: Veiko Liis, Maria Kristiin Peterson, Anna Lohmatova, Moderaator - Krislyn Valtson
  • Kira Shoes edulugu - Birgit Anette Bibikov
  • Jätkusuutlik ja digitaalne mood - Tartu Loomemajanduskeskuse kogemused rahvusvahelistest projektidest - Külli Hansen
Vaata 2023 toimunud Greenery seminari pilte SIIT